Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde mücadele eden takımımız Gaziantep Basketbol ligdeki başarısını sosyal sorumluluk projelerine de yansıtıyor.

Bu sezon bir çok sosyal sorumluluk projesine imza atan Gaziantep Basketbol, Gaziantep Kızılay Kan Merkezi ile birlikte gerçekleştirilen “Kan Verdikçe Güçlüyüz” sloganıyla yapılan kan bağışı çağrısı Gaziantep’lilerden de karşılık buldu. Kulüp sporcuları ve teknik heyetin öncülük ettiği kan bağışı kampanyasına Gaziantepliler bağışlarıyla destek verdi.

Konu ile ilgili açıklama yapan Kulüp Genel Menajerimiz Boray Dai, şehrin takımı olarak sosyal sorumluluk projeleri ve etkinliklerle farkındalık oluşturmanın önemli olduğunu belirtti. Dai, “Bu hedefle sezon başından bu yana bir çok sosyal sorumluluk projeleri üretiyoruz. Bu projelerle birlikte hedefimiz sadece sahada değil saha dışında da şehrimize ve insanımıza bir nebze olsun fayda sağlamak ve katkıda bulunmak”dedi.

Dai, kan bağışı kampanyasına katılan ve bağışta bulunanlara bu haftasonu kendi sahalarında oynayacakları Darüşşafaka maçı için 2’şer kişilik davetiye bileti hediye ettiklerini ve bu etkinlikte görev alan Kızılay personellerinede teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.