İlk çeyrekte Sinan Güler önderliğinde iyi bir performans sergileyen Sarı Kırmızılılar çeyreğin son bölümlerine doğru elde ettiği skor avantajını kaybetti ve Gaziantep Basketbol eşitliği sağladı. Çeyrek 22-22 eşitlikle sonuçlandı.

İkinci çeyrek savunmada sertleşen ve takımımıza bu bölümde yalnızca 1 saha içi isabet şansı tanıyan Galatasaray Odeabank 16-7 önde kapattığı 2. çeyrek sonucu devreye 38-29 önde girdi.

Üçüncü çeyrek mükemmel bir oyun ortaya koyan takımımız Gaziantep Basketbol oyun hakimiyetini sağlarken skorda da öne geçmeyi başardı. Galatasaray’ı pek çok top kaybına zorlarken çeyrek skorunda 18-29 önde olan Gaziantep Basketbol son çeyreğe de 56-58 önde girdi.

Son çeyreğe ağırlığını koyan Stefanos'un öğrencileri çeyreğin ilk 5 dakikası geçilirken 62-66 üstün durumdaydı. Alınan Galatasaray molasından sonra tekrar top kaybı yapan Galatasaray 6 sayı geriye düştü. Gaziantep Andy Rautins - Davon Jefferson işbirliğiyle hücumda skor üretimine devam ederken 1:30 kala Gaziantep 66-76 ile farkı ilk kez çift hanelere çıkrattı. Kalan bölümde rakibine maça ortak olma şansı tanımayan Gaziantep Basketbol maçtan 66-79 galip ayrılarak Spor Toto Basketbol Ligi’nde 9. galibiyetini elde etti.