Karşılaşmanın ilk periyotunda büyük bir çekişme yaşandı. Takımımızın ilk 5 dakikayı geride geçirdiği periyotta Ruzic ve Balazic'in üst üste bulduğu sayılar oyuna denge getirdi ve Gaziantep Basketbol periyotu 24-22 önde kapattı.

2'nci periyotta da rakibine karşı olan üstünlüğünü koruyan kırmızı siyahlı ekibimiz, Balazic ve Denmon'un sayılarıyla aradaki farkı 14'e kadar çıkardı. Konuk takım ribauntlarda etkisiz kalınca ilk yarı 20 sayı farkla 57-37 Gaziantep Basketbol'un üstünlüğüyle bitti.


Karşılaşmanın 3'üncü periyodunda oyunun kontrolünü bırakmayan Stefanos'un öğrencileri, Cherry'nin sayılarıyla farkı açmaya devam etti. Aradaki farkı 27 sayıya kadar çıkaran Gaziantep Basketbol'a konuk takım Clark'ın sayılarıyla cevap vermek istedi. Karşılaşmanın 3'üncü periyotu 30 sayı farkla 84-54 Gaziantep Basketbol'un üstünlüğüyle tamamlandı.

Karşılaşmanın son periyotunda konuk ekip aradaki farkı kapatmaya çalıştı. Kontrolü elinden bırakmayan ev sahibi takım, Denmon ve Cherry'nin sayılarıyla farkı korumaya çalıştı. Karşılaşma 92-80 Gaziantep Basketbol'un üstünlüğüyle tamamlandı.

1.PERİYOT: 24-22
İLK YARI: 57-37
3.PERİYOT: 84-34
5 FAUL: Pitard (Elan Chalon)