Karşılıklı sayılarla başlayan maçın 5. dakikasını takımımız Gaziantep Basketbol 12-11 önde geçti. Kalan bölümde ev sahibi takım öne geçse de üstünlüğünü koruyamadı ve ilk çeyreği kırmızı siyahlılar 26-25 önde geçti.

İkinci periyoda iyi başlayan Tofaş Micic'in sayılarıyla yeniden öne geçti ve 15'inci dakikayı 35-28 üstünlükle tamamladı. Peiyodun kalan bölümünde takımımız Gaziantep Basketbol Marcus Denmon'la farkı eritirken soyunma Tofaş'ın 40-39'luk üstünlüğüyle gidildi.

Üçüncü periyoda iyi başlayan Stefanos'un öğrencileri olurken, Alton ve Jefferson'un sayılarıyla yeniden üstünlüğü eline geçirdi ve 25'inci dakikada Kırmızı Siyahlılar skoru 49-51 yaptı. Kalan bölümde de üstünlüğünü sürdüren takımımız final periyoduna 3 sayı farkla 61-58 önde girdi.

Dördüncü çeyreğe de kötü başlayan Tofaş istediği sayıları bir türlü bulamadı. Takımımız da Denmon eki takımına karşı üç sayı çizgisi gerisinden yüksek yüzde yakalayınca 36'ıncı dakikada fark 10 sayı oldu: 64-74.

Kalan bölümde Tofaş farkı kapatamayınca Gaziantep Basketbol sahadan 87-72 galip ayrıldı. Maçın en skorer ismi Gaziantep Basketbol'dan 23 sayı, 3 ribaund 4 asistle oynayan Denmon olurken, Tofaş'ta Ivanov 21 sayıyla oynarken mağlubiyet için yeterli olmadı.