Spor Toto Basketbol Süper Ligi 6. haftasında takımımız Gaziantep Basketbol, kendi evinde konuk ettiği Best Balıkesir’i normal süresi 73 -73 sona eren müsabakanın uzatma dakikalarının sonunda 88-80 mağlup etti.

1’inci periyoda hızlı başlayan takımımız Gaziantep Basketbol Ruzic ve Jefferson’un sayılarıyla 10-5 öne geçti. 5 sayı geriye düşen Best Balıkesir 1’inci periyodun sonlarına doğru 12-12 beraberliği yakalasa da Jefferson’un son dakikalarda attığı basketlerle kırmızı siyahlı ekibimiz ilk periyodu 17-15 önde tamamladı.

2’nci periyotta da üstünlüğünü sürdüren takımımız,l Ruzic ve Rautins’in sayılarıyla üstünlüğünü devam ettirmek istedi, konuk takımda da Nichols ve Williams’un 3 sayılık atışlarıyla mücadelenin ikinci periyodu 34-34 eşitlikle sona erdi.

3’üncü periyotta üstünlüğü sağlamak isteyen konuk takım Best Balıkesir, Ümit ve Green’in attığı basketlerle farkı 36-50’ye çıkardı. Farkı kapatmak isteyen kırmızı siyahlı ekibimiz Denmon ve İvanov’un bulduğu sayılarla aradaki fark 54-56’ya indi ve mücadelenin 3’üncü periyodu Balıkesir takımının üstünlüğü ile tamamladı.

Çekişmeli geçen son periyotta üstünlüğü sağlayan takımımız, karşılaşmanın son dakikalarına doğru 63-67 geriye düştü. Mola sonrasında toparlanmaya çalışan Stefanos'un öğrencileri Denmon, hücum süresinin bitmesine 4 saniye kala sayı buldu ve maçın normal süresi 73-73 oldu.

Uzatma dakikalarını iyi değerlendiren takımımız Cherry ve Denmon bulduğu sayılarla karşılaşmayı 88-80 önde tamamladı.